איך לשמור על פרקט - מרכז הבנין והשיפוץ
איך נשמור על הפרקט?
שיפצתם את ביתכם ועשיתם גם פרקט?! בשעה טובה ומוצלחת מזל טוב!
במאמר זה נסביר לכם איך לשמור על אורך חיים ארוכים של הפרקט שלכם. אין ספק ששדרגתם את הבית שלכם התקנת פרקטים אך אתם חוששים ורוצים לשמור על מראה נקי ומיוחד לאורך שנים תחילה נברר איזה סוג פרקט התקנתם. בשוק קיימים מגוון רחב של פרקטים אך יש שני סוגי פרקטים עיקריים . הסוג בראשון של פרקט הוא עץ טבעי שבעצם הוא עשוי משכבות של עץ ממש ועל זה מונח שכבה דקה של דוגמת העץ שאותה אתם בחרתם. וישנו את סוג הפרקט הלמינציה שהיא בעצם עשוי מחומר סינטטי דמוי עץ ועל זה ישנה שכבה דמוי עץ שמדמה פרקט עץ כמובן שמצפים אותה בלקה מיוחדת.

בחירת סוג הפרקט
בתחילת הדרך עליכם לבחור את סוג הפרקט שלכם לפני תהליך השיפוץ של הבית כדאי מאד להתייעץ עם האיש השיפוצים שלכם או עם המתקין של הפרקטים עצמו כי בן אם אתם בוחרים את הפרק העץ או את הפרט הלמינציה לשניהם שינם דרוג של שחיקה. והמשוואה היא פשוטה ככל שיש יותר דריסת רגל במקום שבו אתם רוצים להתקין את הפרקט כך רמת השחיקה צריכה להיות גבוהה יותר , כלומר אם אתם מתקינים פרקט בחדר שינה ששם יש מעט הולכי רגל לכן רמת השחיקה יכולה להיות נמוכה יותר מאידך אם אתם מתקינים פרקט בסלון או באולמות תצוגה ששם ישנה דריסת רגל גדולה יותר עליכם לבחור בפרקט עם רמת שחיקה גבוה בכדי שיאריך שנים בצורת מושלמת ויפה.

הטיפול בפרקט
הטיפול בפרקט הוא שונה מטיפול ברצפות. לא ניתן לשטוף את הפרקט כמו ששוטפים ריצפה עם מים, גם אין צורך בכך בכלל. איסור גמור לשפוך מים על הפרקט. אבל יש צורך בתחזוקה של הפרקט בצורה עדינה וקלילה רק על ידי סמרטוט לך או ניתן לשאוב על ידי שואב אבק רק עם מברשת רכה ועדינה שמיועדת לניקוי פרקט.  פרקט העץ דורש פינוק מיוחד יותר שאחת לחצי שנה או קצת יותר יש צורך בפרקט עץ מריחה של שעווה או על ידי שמן פשתן שמורחים על הפרקט בכדי לתת לו מראה רענן ולהגן על מראה עשיר ויוקרתי של הפרקט.

טיפים לשמירה על הפרקט
בכדי לשמור על פרקט יש המון דרכים אך יש מספר דברים שצריך הקפדה יתרה בכדי לשמור על מראהו היפה והיוקרתי . חשוב שתדעו פרקט רגיש מאד למים וגם ללחות ולכן מיד כשנשפך מים חייבים מיד לנקות וליבש את המים מהפרקט בכדי למנוע נזק בלתי הפיך לפרקט שלכם. רצפת שעשוי מפרקט רגישה מאד לשמש ולכן אם יש לכם חלונות בחדר או בחלל שמקרינים שמש על הפרקט עליכם למנוע זאת על ידי וילונות או סגירת התריסים בזמן שהשמש מכוונת על ריצפת הפרקט. פרקט מאד רגיש לשריטות לכן שימו לב שאתם גוררים רהיטים וודאו לפני שעל רגלי הרהיטים מותר רגלים פלסטיק למניעת שריטות ברצפה שלכם. ניתן למצוא את זה בחנויות חומרי הבניין בקלות ובשקלים בודדים. והעיקר שתתחדשו 

השארו הודעה ונחזור אליכם מייד!

Coi בניית אתרים
תפריט דף הבית טלפון